niedziela, 10 marca 2013

365 dni ...


To już rok…właśnie minął rok odkąd zawitałam w Wolnym Hanzeatyckim Mieście Hamburg ( Freie und Hansestadt Hamburg). Może to tylko 365 dni, ale każdy z tych dni zmienił cos w moim życiu. Pamiętam jak wpadłam na pomysł, że pod koniec tygodnia pojadę do Niemiec. Nie wiedziałam jak ale, co to mało transportu jest, przecież to tylko jedna granica… Jak zawsze chciałam pojechać jak najtańszym kosztem. Poszukałam bilet POLSKI BUS Poznań-Berlin 50zl. Dobrze się złożyło ze w piątek były targi turystyczne, na które przyleciała moja była współlokatorka z Turcji. Wspaniale spotkanie z finką Iriną.
W środę byłam ostatni dzień w pracy, mówiłam że już jutro nie przyjdę. W czwartek wieczorem przy muzyce David Guetta TITANIUM pakowałam się. Nie wiedziałam co zabrać, na ile pojadę, czy wrócę za dzień za tydzień, za miesiąc. A co tam raz się żyje, może być tylko lepiej. W domu pytali gdzie jadę, a ja, że do Berlina a potem się zobaczy…nikt mi nie wierzył. Ja sama sobie też… W głowie miałam słowa słuchanej piosenki (…)You shot me down, but I don’t fall, I’m titanium (…) i to było moje motto na najbliższe dni.
W nocy z czwartku na piątek mama zawiozła mnie na pociąg do Zebrzydowic, jedyne polaczenie żeby się dostać na rano do Katowic. Na dworze było biało, bo akurat spadł świeży śnieg. Stałam na stacji z moją czerwona torba, zmarznięta, z nadziej i szalonymi pomysłami.
Pociąg przyjechał…do zobaczenia mamo..


Zebrzydowice      pociąg     Katowice   Katowice pociąg  Poznań       Poznań Polski bus Berlin


W drodze do Poznania dostałam ofertę pracy w Hamburgu, nie pasowała mi za bardzo, ale od czegoś trzeba zacząć. W Berlinie spotkanie po latach. Milo zobaczyć kogoś, z kim się szalało w Turcji. Impreza i na drugi dzień jechałam do Flensburga miasta na północy Niemiec, graniczącego z Danią. W Niemczech funkcjonuje bardzo dobrze Carpoling  www.mitfahrgelegenheit.de . Korzystam już kilka lat i zawsze milo wspominam, nie mówiąc już o oszczędności. Będąc jeszcze w Polsce znalazłam przejazd Berlin- Flensburg, pociągiem 8euro. Wszystkie pociągi regionalne, ale mi się nie spieszyło. Jechałam ze starszym panem, który mieszka raz we Flensburgu raz w Berlinie, trzema studentkami, gdzie jedna opowiadała o podroży do Tajlandii. Późnym popołudniem zawitałam na stacji we Flensburgu.
Przez te 365 dni moje życie zmieniło się o 180 stopni, spełniły się kolejne marzenia, kolejny dowód na to że musimy czegoś bardzo mocna pragnąć.
 Mieszkam w pięknym mieście Hamburg,  pracuje na wymarzonym lotnisku, wierze w siebie, korzystam z życia jak tylko się da, jeżdżę własnym samochodem  (mimo tego ze nawet moja instruktorka nie wierzyła ze zdam za 1 razem, po tej metropolii )– z nawigacja i dalej się gubię ;) ,zaplanowałam już pierwsze w tym roku wakacje, doskonale mój język niemiecki, rozmawiam po turecku z kolegami z Turkish Airlines… widzę coraz więcej osób na moim blogu, co bardzooo mnie cieszy i motywuje.


Oby kolejne 365 dni były jeszcze bardziej owocne, tego samego wam kochani życzę…


Katowice – Poznan 45zl PKP
Poznan – Berlin 50zl POLSKI BUS
Berlin- Flensburg 8 euro  www.mitfahrgelegenheit.de

HAMBURG


Prześlij komentarz
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...